Ule ze styroduru

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Ule ze styroduru coraz częściej pojawiają się na polskich pasiekach. Za tym rozwiązaniem przemawia mnóstwo argumentów, jak choćby duża łatwość dobierania dodatkowych komponentów do rozbudowania ula, nawet z części od innych wiodących na rynku producentów.

W ofercie od tego roku znajdują się również uliki odkładowe styrodurowe. Ule odkładowe są dostępne w dwóch wariantach. Pierwszy to styrodur o grubości 3 cm z wręgami drewnianymi. A drugi to styrodur 4 cm i wręgi plastikowe. Do budowy obu wariantów używamy styroduru 300 Kpa. Na zamówienie wykonujemy ule odkładowe ze styroduru 700 Kpa, ale tylko w wariancie drugim i wyceną indywidualną.

Ule styrodurowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ule ze styroduru cechują się wysoką wytrzymałością. Wszystkie ich elementy są skręcane i sklejane, co nie przekłada się na obniżenie poziomu ich estetyki. Styrodur to materiał pozwalający na skuteczne zatrzymywanie ciepła wewnątrz, dzięki czemu rozwój pszczelej rodziny może następować znacznie szybciej.

Dużym plusem ula wykonanego ze styroduru jest jego ogromna lekkość i niewielie rozmiary, dzięki czemu są one niezwykle przydatne w pasiekach wędrownych. Jednak również posiadacze tradycyjnej pasieki stacjonarnej mogą skorzystać ze styrodurowego ula.

Ważnym aspektem jest też cena, ule ze styroduru są tańsze niż uli z innych materiałów.

Na co uważać, decydując się na ule styrodurowe?

Najważniejszym, na co należy zwrócić uwagę jest jakość wykonania uli ze styroduru. Odpowiednio dobrze złożone i sklejone gwarantują długoletnie użytkowanie.

Dużym zagrożeniem dla uli wykonanych ze styroduru może być wilgoć, na szczęście jednak zamontowanie wentylacji w powałce i dennicy pozwala skutecznie rozwiązać ten problem. Ponadto należy koniecznie uważać w miejscach, gdzie do pasieki mogą przedostać się dzikie zwierzęta, jak choćby kuny. Warto również zabezpieczyć ule siatkami przeciw ptakom.

Ule styrodurowe można z łatwością wyposażyć w dodatkowe elementy, dzięki którym prace pszczelarskie staną się dużo łatwiejsze, a do tego możliwe będzie pozyskiwanie również innych wyrobów, jak choćby wosk pszczeli. Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia również m.in. do oferty naszych uli drewnianych.