Akcesoria

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Uwielbiasz romantyczny nastrój, jaki można wykreować z udziałem świec? To doskonale, dlatego też postaramy się przybliżyć Ci zalety świec sojowych, jakie możesz znaleźć u nas. Dlaczego są lepsze od świec z parafiny?

Świece sojowe powstają z naturalnych składników

Świece sojowe składają się z… naturalnie wytwarzanego wosku. Do tego są wzbogacone naturalnymi olejkami eterycznymi np. o zapachu jabłka, bzu, skórki pomarańczowej, lub orzeszków piniowych. Z kolei świece parafinowe są produktem pochodzących od substancji ropopochodnych, jakie mają negatywny wpływ na zdrowie, wywołując m.in. bóle głowy przy długiej ekspozycji na ich działanie.

Świeczki z naturalnego wosku są ekologiczne

Jest tak dlatego, że wytwarzają one aż o 90% mniej sadzy, niż tanie świeczki z parafiny. Dzięki temu nie osadzają się one na ubraniach, tekstyliach i nie pozostawiają po spaleniu toksycznych substancji w powietrzu. Nie podwyższają też poziomu dwutlenku węgla w środowisku naturalnym.

Świece sojowe są bardziej ekonomiczne

Mogłoby się wydawać, że to właśnie wykonana z soi świeczka będzie większym wydatkiem, tymczasem jest zupełnie inaczej. Wosk sojowy pali się dużo dłużej niż parafinowy, a wszystko to m.in. dzięki niższej temperaturze spalania.

Świeca z soi pozytywnie wpływa na zdrowie

Pracujesz dużo przed komputerem? W takim razie zapal sobie świecę sojową. Ma ona pozytywny wpływ na samopoczucie, a także pomaga ujemnie jonizować powietrze i pochłaniać z niego toksyny. Jeśli więc czujesz znużenie przy pracy, świeczka sojowa może Ci skutecznie pomóc.

Świece naturalne nie pozostawiają uporczywych zabrudzeń

Na pewno nieraz zdarzyło Ci się, że zwykłe, parafinowe świeczki pozostawiały charakterystyczne kółka, lub że trzeba było usuwać tłuste plamy z wosku. W przypadku świec sojowych wystarczy ciepła woda z mydłem, by usunąć problem, szczególnie że wosk sojowy ulega pełnej biodegradacji.

Świeca sojowa to doskonały pomysł na wniesienie do mieszkania nowego, przytulnego klimatu, a także miły pomysł na upominek. Chcesz ją podarować w pięknym opakowaniu? Zajrzyj do naszej zakładki z opakowaniami na miód, w której znajdziesz piękne, drewniane pudełeczka z motywem pszczoły.