Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Chemia pszczelarska

Choć prowadzenie pasieki może być wyjątkowo miłym zajęciem, nie jest ono wolne od kłopotów. Jednym z nich jest walka z warrozą, chorobą wywoływaną przez pajęczaki Varroa Destructor, powodującą osłabienie pszczoły i zmniejszenie szansy na jej przeżycie do następnego sezonu. Pajęczaki żywią się hemolimfą i ciałem białkowo-tłuszczowym zarówno na dorosłych owadach jak i na rozwijającym się czerwiu. Skutkiem jest powstanie pszczoły o mniejszej wadze, z niedorozwiniętymi nogami i skrzydłami.

Ekologiczna chemia pszczelarska w Świecie Pszczół

Pragniesz, aby Twoje pszczoły były wolne od chorób, lecz wciąż hodowane w ekologiczny sposób? Zachęcamy zatem do zaopatrzenia się w oferowaną przez nas chemię pszczelarską. Oferujemy m.in. kwas mrówkowy, szczawiowy, czy też tymol, czyli substancje naturalnie występujące w miodzie, warzywach, orzechach czy też w owocach, dzięki czemu podanie ich pszczołom w odpowiednich dawkach nie zagraża ani im, ani konsumentom spożywającym wytworzony miód.

Jak działa chemia pszczelarska dostępna w naszym sklepie?

Aplikowany do ula kwas mrówkowy skutecznie poraża układ oddechowy pajęczaków warrozy, skutecznie prowadząc do ich uśmiercenia. Leczenie przeprowadzamy w dwóch etapach – pierwszy po głównym miodobraniu, aplikując roztwór o stężeniu ok. 60%, drugi zaś na przełomie września i października, kiedy to można zastosować kwas o wyższym stężeniu, nawet do 80%.

Z kolei kwas szczawiowy poraża układ gębowy pasożyta, uniemożliwiając mu odżywianie. Natomiast tymol podrażnia pszczoły, zmuszając je do wzmożonego oczyszczania i tym samym zrzucenia pasożyta. Nie ma również potrzeby obawiać się o bezpieczeństwo produktów pozyskanych od pszczół – nie zagrażają one bezpieczeństwu ludzi.

W naszej ofercie znajdziesz także kwas octowy i siarkę w celu skutecznej walki z barciakiem (motylicą), oraz Varroa Easy Check do oznaczania poziomu roztoczy.

Zapraszamy do Świata Pszczół na zakupy!

W naszym sklepie internetowym udostępniamy jedynie chemię pszczelarską naturalnego pochodzenia, w dużych opakowaniach, gwarantując wysoką wydajność. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi działami naszego asortymentu – ulami i elementami do uli, gotowymi produktami spożywczymi i kosmetycznymi, a także wartościową literaturą na temat pszczelarstwa.

Darmowa dostawa przy zamówieniu miodów za 300 zł!
X