Ule poliuretanowe

Ule poliuretanowe zyskują sobie coraz większą popularność z uwagi na swoje liczne zalety. Elementy wykonane z tego materiału są w pełni kompatybilne z częściami drewnianymi czy też ulami ze styroduru, dzięki czemu można je komponować praktycznie w dowolny sposób, w pełnej zgodzie z aktualnymi potrzebami.

Wytwarzane są w profesjonalnych formach, dzięki czemu każdy element stanowi wytrzymały mechanicznie monolityczny odlew. Ule poliuretanowe są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Nie butwieją, nie nasiąkają wilgocią. Do tego są lekkie, poręczne i cechuje je oryginalny wygląd. Nadają się idealnie zarówno dla pasjonatów – przydomowych hodowców, którym wystarcza kilka rojów jak i dla zawodowców gospodarujących w wielkich pasiekach produkcyjnych. Mogą być użytkowane z dobrym efektem i w gospodarce stacjonarnej i wędrownej.

Ule poliuretanowe – dlaczego warto je wybrać?

Ule wykonane z poliuretanu łączą w sobie zalety uli wykonanych ze styroduru i drewnianych, jakie również mamy w naszej ofercie. Chodzi tutaj m.in. o dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także odporność na warunki atmosferyczne. Ponadto ule z poliuretanu doskonale izolują przed utratą ciepła w zimne miesiące, a do tego zapewniają optymalną temperaturę wewnątrz ula również w letnie miesiące.

Największe zalety uli z poliuretanu – doskonała termoizolacja

Dużym plusem jest niezwykła łatwość czyszczenia i odkażania ula – ma to duże znaczenie w zapobieganiu występowania groźnych dla życia i zdrowia pszczół chorób. Ule poliuretanowe są odporne na wchłanianie wilgoci, dlatego też są w stanie stworzyć pszczołom doskonale warunki do rozrodu na wiosnę. Warto wspomnieć również o tym, że wbrew obawom wielu pszczelarzy, jakość miodu pozyskanego z poliuretanowego ula nie ulega pogorszeniu, zarówno pod kątem walorów smakowych, jak i właściwości zdrowotnych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24

Wyświetlanie wszystkich wyników: 24