Ule styropianowe

Ule styropianowe mają swój początek już w latach 60-tych, lecz wówczas były one wytwarzane przez pszczelarza Mariana Hetmana jedynie na potrzeby własnej pasieki. Dopiero w latach 70-tych zaczęły one rozpowszechniać się na całą Polskę. Czy warto z nich skorzystać? Jakie są zalety i wady uli ze styropianu?

Ule styropianowe – najważniejsze kwestie

Ule dostępne w naszym sklepie są w pełni kompatybilne z elementami od innych wiodących producentów na rynku pszczelarskim. Do tego również udostępniamy oddzielnie elementy takie jak daszki, powałki, korpusy i dennice, również kompatybilne z ulami innych producentów. Ule styropianowe są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, dzięki czemu pszczelarzom pozostaje dużo więcej czasu na wykonanie innych prac w obrębie pasieki.

Kiedy zdecydować się na ule styropianowe

Podobnie jak ule ze styroduru, ule wykonane ze styropianu są w stanie dużo lepiej trzymać ciepło – szacuje się nawet, że do 7 razy lepiej niż drewno. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie grubości ścian – ul jest dużo lżejszy i łatwiej jest przenieść go w inne miejsce. Ule ze styropianu nie próchnieją i nie gniją, dzięki czemu przy prawidłowym użytkowaniu są w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat eksploatacji. Warunkiem jest jednak zabezpieczenie ich przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak silne wiatry.

Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników