Wyświetlanie wszystkich wyników: 8
Nie ma tu uli? Nie przejmuj się, zmieniamy asortyment – zajrzyj tutaj za kilka dni a na pewno ule już będą.
Ule drewniane z oferty doskonale dopasowują się do innych uli dostępnych na polskim rynku. Ich ścianki to aż 5 cm grubości, licząc w tym warstwę ocieplenia ze styropianu. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ule drewniane?
Poznaj największe zalety zastosowania uli drewnianych w swojej pasiece
W przypadku prowadzenia pasieki stacjonarnej ule drewniane będą najlepszym rozwiązaniem z uwagi na ich dużą stabilność i masywność. Ule wykonane z drewna są najbardziej odporne na ataki ze strony ptaków i dzikich zwierząt. Ponadto drewno doskonale radzi sobie ze wchłanianiem wilgoci, której nadmiar przekłada się na większe ryzyko wystąpienia chorób u pszczół.
Ule drewniane można z łatwością zakonserwować i odrestaurować, dzięki czemu mogą one z powodzeniem posłużyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Można je z powodzeniem odkażać np. z wykorzystaniem palnika. Drewno ma dodatkowy plus, że jest materiałem występującym w przyrodzie w sposób naturalny, więc stwarza warunki najbardziej zbliżone do tych, w jakich pszczoły żyją w stanie dzikim.
Na co zwracać uwagę, decydując się na ule drewniane?
Ich atrakcyjny wygląd jest niewątpliwym plusem, aczkolwiek to nie wszystko. Nie sprawdzą się one np. w przypadku pasiek wędrownych z uwagi na większą masywność niż np. w przypadku uli wykonanych ze styropianu lub styroduru. Jeśli jednak cenisz sobie w ulach dużą trwałość i odporność na ataki dzikich zwierząt, ule drewniane będą doskonałym wyborem.