O pasiece


Początki naszej pasieki giną w mrokach dziejów. Najstarsze informacje do jakich udało mi się dotrzeć mówią o pasiece składającej się z ok 40-50 uli warszawskich zwykłych prowadzonej przez pradziadka i jego ojca w okolicach Pacanowa. Dziadek przeprowadzając się do Białaczowa przywiózł ze sobą też pszczoły i tak zaczyna się właściwa historia naszej pasieki. Początkowo pasieka liczyła kilka rodzin w ulach WZ, z czasem rozrosła się do ok 50 rodzin. Przez pasiekę przewijały się różne ule różnej konstrukcji, które dziadek konstruował sam. Ostatecznie stanęło na ulach wielkopolskich i warszawskich poszerzanych. Z biegiem czasu ilość rodzin ulegała zmniejszaniu adekwatnie do ilości sił i czasu.

Aż w 2007 roku postanowiliśmy z tatą przywrócić dawny blask pasiece i ją odbudować.

Od tamtego czasu minęło kilka lat. Plan się powiódł, powstawały nowe ule, coraz bardziej udoskonalane, lżejsze. Obecnie pasieka liczy ok 150 rodzin pszczelich. Gospodarujemy na ulach wielkopolskich korpusowych i warszawskich poszerzanych korpusowych. Ule na jakich gospodarujemy to ule styrodurowe w większości, ule drewniane które mamy jeszcze są systematycznie wymieniane.

Wprowadziliśmy nowe linie i rasy pszczół. Obecnie opieramy się w głównej mierze na pszczołach różnych linii buckfast i krainki.

Hodujemy matki we własnym zakresie ale również pozyskujemy od najlepszych hodowców polskich i zagranicznych.

Zajmujemy się również produkcją odkładów i pakietów.

Pozyskujemy najwyższej jakości produkty pszczele, miody odmianowe, pyłek pszczeli, propolis.

Część pasieki podróżuje aby zapewnić pozyskanie jak najczystszych miodów odmianowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych produktów dostępną poprzez zakładkę sklep. A także do dalszej lektury i kolejnych odwiedzin naszej strony i strony na Facebooku.

Z pszczelarskim pozdrowieniem

Paweł Szafran

INFORMACJE KONTAKTOWE

Łąkowa 36, 26-307 Białaczów
505451177
kontakt@swiat-pszczol.pl
www.swiat-pszczol.pl

MAPA

Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona stworzona przez Kamil Czerczak Webcenter