Opublikowano Dodaj komentarz

Paski z kwasem szczawiowym

Przypominamy że cały czas w ofercie mamy paski z kwasem szczawiowym do zwalczania warrozy. 

Paski to kawałki specjalnej tektury nasączone roztworem kwasu szczawiowego, który paruje bardzo powoli dzięki czemu w ulu cały czas występuje podobne stężenie kwasu. Kwas szczawiowy jest substancją naturalną, nie pozostawia żadnych pozostałości w miodzie ani innych produktach pszczelich. 

Paski pakowane są po 20 szt. w opakowaniu. Stosuje się je w ilości 4 szt. na 10 ramkowe gniazdo rodziny pszczelej. 

Cena za opakowanie to 25 zł. 

https://swiat-pszczol.pl/produkt/paski-z-kwasem-szczawiowym/

Opublikowano Dodaj komentarz

Pokarm dla pszczół

Dotarła do nas świeża dostawa pokarmu dla pszczół apifood 75pro. Apifood świetnie nadaje się do uzupełnienia żelaznego zapasu w ulu, który nie powinien nigdy być niższy niż 5 kg. Zapas ten należy uzupełnić zaraz po ostatnim miodobraniu. 


 

Kiedy już uzupełniliśmy zapas powinniśmy rozpocząć podkarmianie pobudzające. Ma ono na celu stymulację rodziny do intensywniejszego wychowu czerwiu, z którego w sierpniu i wrześniu wygryzą się pszczoły zimowe. Do tego celu świetnie nadają się ciasta z firmy apifood.  Dostępne w ofercie mamy Apiciasto Energy, Protein ( z dodatkiem substytutu pyłku pszczelego) oraz Support (z dodatkiem ekstraktu z tymianku i szyszek chmielu).

 

Podanie takiego ciasta jest bardzo proste. Ciasto jest pakowane w opakowania zawierające 1 kg ciasta. Wystarczy takie opakowanie lekko pognieść i naciąć w oznaczonym miejscu i umieścić na ramkach lub powałce w ulu zapewniając dostęp dla pszczół. Jednocześnie opakowanie chroni ciasto przed nadmiernym wyschnięciem. 

Zapraszamy do naszego sklepu gdzie można nabyć zarówno apifood jak i ciasta. W sklepie można nabyć również paski z kwasem szczawiowym do walki z warrozą.

Opublikowano Dodaj komentarz

Miód 2021

Nasze półki z miodami powoli się zapełniają. Do oferty na ten rok dołączyły miody: wielokwiatowy, leśny, akacjowy i faceliowy.
w tym roku miody dostępne również w mniejszych słoikach 0,45l.
Ceny kształtują się następująco:
Rzepakowy: 0,9l – 40 zł, 0,45l – 22 zł,
Wielokwiatowy wiosenny: 0.9l – 40 zł, 0,45l – 22 zł,
Wielokwiatowy letni: 0,9l – 40 zł, 0,45l – 22 zł,
Akacjowy; 0,9l – 45 zł, 0,45l – 23 zł,
Faceliowy: 0,9l – 45 zł, 0,45l – 23 zł,
Leśny; 0,9l – 45 zł, 0,45l – 23 zł.
 
Zapraszamy 🙂